מאגר מידע

מאמרים עם ידע ותובנות שאספנו מהשטח על שיפור ההערכה העצמית ועל החשיבות של הרגשת השייכות לחברים ולקהילה אצל ילדים ובני נוער

חוג או טיפול?

חוג או טיפול?

איך נספר לילד שלנו שהוא הולך לטיפול? חשוב בכלל שנשתמש במילה הזו "טיפול"? ואם אנחנו חוששים לתייג את הילד שלנו כ-"מטופל", כדי לא לפגוע לו בביטחון העצמי?

לקריאה »

טיפול בבני נוער שפוגעים בעצמם

טיפול בפגיעות עצמיות אצל מתבגרים הוא מורכב ולא פשוט. אילו שיטות טיפול נמצאו במחקרים עדכניים כיעילות לטיפול ואילו לא? וגם מה הם השלבים של טיפול כזה והאתגרים שמוטלים על המטפל או המטפלת שמטפלים בפגיעות עצמיות בקרב מתבגרים?

לקריאה »

פגיעות עצמיות כהתמכרות בקרב בני הנוער

מיטל גליק, חוקרת ישראלית, עשתה מחקר והראתה איך כל מיני מאפיינים של התמכרויות באים לידי ביטוי אצל בני נוער שפוגעים בעצמם. בני הנוער מתמכרים לתחושה, לפעילות ומתייחסים לפגיעה העצמית כדרך לפתרון בעיות.

לקריאה »

למה בני נוער פוגעים בעצמם?

כשחושבים על השאלה אילו מתבגרים פוגעים בעצמם יותר, מה מאפיין אותם ואיך אפשר לטפל? יש לא מעט מחקרים בנושא. נהוג לדבר על נוער שנפגע מינית או פיזית בילדות, נערים שחוו טראומות קשות, יכולה להיות פגיעה עצמית גם בקרב בני נוער שאינם מאובחנים פסיכיאטרית כמובן.

לקריאה »

שאלות לבחינה עצמית לאחר פגישת היכרות

שאלות לבחינה עצמית לאחר פגישת היכרות עם המטפל.ת מתוך קבוצת הפייסבוק "מה קורה בטיפול שלי?". מדובר במסמך שנוצר על ידי מנהלות הקבוצה כחלק מפרויקט שיתופי חינוכי בקבוצת הפייסבוק. יש לקבוצה גם פודקאסט.

לקריאה »

פגיעות עצמיות בקרב בני נוער

פגיעה עצמית בקרב מתבגרים היא תופעה מרוכבת ולא פשוטה. התנהגויות של פגיעה עצמית זכו להתייחסות עוד משחר ההיסטוריה. לא תמיד אנחנו, המבוגרים, מבינים מהיכן היא מגיעה ומה הסיבות לקיומה.

לקריאה »